Najdete nás na

Sponzoři a partneři

TYGŘATA

KŘEST USSURIHO, ARGUNA A TAJMIRA

Je 9.6.2013, po dlouhých deštivých dnech přišlo pár dní slunečných a všichni, kdo se podíleli na přípravě křtin tygřích kluků - si oddechli. Zatopený a blátivý Ringelland začal vysychat. Je neděle. Krásný sluneční den. Po sobotních přípravách si užíváme klidné ráno. Jako první se přijel na kluky i celý Ringelland podívat jeden z kmotrů, pan Luděk Sládek a lidé z OS Kam po Česku. V poledne přijela kmotra malířka paní Marie Brožová s rodinou. Obě pražské společnosti ocenily klid, přírodu i pohodová zvířata, která si mohly prohlédnout z velké blízkosti. Třetí kmotr kutnohorský starosta pan Ivo Šanc s rodinou přijel až odpoledne, kdy už zde nebyl klid. Kdy už se do dvora valily davy lidí. Po třinácté hodině bylo jasné, že počasí udělalo své a bude zde mnohem více lidí než jsme čekali. Zájem o křtiny projevila i televize Prima-Family a televize Barrandov. K radosti mladých návštěvníků přijala pozvání Jana Ringela stát se čestnými patrony tygřích kluků i známá česká pop - punková kapela Rybičky 48. Ve 14 hodin bylo hlediště plné a začalo představení se zvířaty. Po představení následoval křest, který konferovala ředitelka Kutnohorského Tylova divadla paní Veronika Lebedová a s místostarostou Kutné Hory panem Karlem Koubským. Tygřata nám symbolicky křtila paní Lenka Lapáčková, manažerka reklamní agentury Lepor, která je už druhým rokem naším mediálním partnerem. Když Ivan a Jan Ringelovi přinesli do manéže v košíku koťata největšího tygra na světě, bylo slyšet jen - jé, áách, ty jsou nádherná. Kmotr pan Šanc věnoval tygřatům masový dort. Kmotra paní Brožová nakreslila pro "tátu" Ivana krásný obrázek. Kmotr pan Sládek předal za celé OS Kam po Česku voucher na reklamu v hodnotě 100 000,- Kč. Držení tygříka přenechal své dceři a věnoval se focení. Po křtu dostali tygříky do náručí čestní patroni, členové skupiny Rybičky 48. Ti jim popřáli aby vyrostli v silné chlapy a hodně se množili.
Křest proběhl v přátelské atmosféře a otevřenými vraty ho mohli vidět i ti, co se nedostali pro nedostatek míst do hlediště. Pro tyto návštěvníky bylo ještě jedno představení a tak nebyl nikdo o nic ochuzen.
Skvělé občerstvení pro pozvané hosty sponzorsky zajistila firma Hollas - catering.
Jména Ussuri, Tajmir, Argun pro tygříky vybraly děti v soutěži, kterou uspořádaly tři sudičky- Hana Musílková z Průvodcovské služby Kutná Hora, Veronika Lebedová z Tylova divadla a Hana Bendová z OS Kutnohorsko. Všem třem sudičkám děkuji za pomoc při organizování akce, kterou bych bez této pomoci sama zorganizovat nezvládla.
Našemu mladému drezérovi Janovi přeji mnoho obdivovatelek , které si přejí aspoň sáhnout na chlapa, co strká svou hlavu lvovi do tlamy.
A našim malým tygřím klukům přeji hodně lidí, co se na ně přijdou podívat dřív než vyrostou ve velké tygří chlapy.
Dagmara


RINGELLAND HABRKOVICE | tel.: 721 295 522, 607 168 152
© webdesign: MCet